top of page

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

 

01

Звернення оргкомітету по відзначенню 100 – річчя народження українського письменника

 

Нещодавно була надрукована книга Леоніда Полтави повість-репортаж «Над блакитним Чорним морем». Це видання розраховане, перш за все, на сучасне покоління молоді.
Автор на яскравому прикладі трьох поколінь українців, що змушені були покинути свою батьківщину 1920 року після поразок від північно-східного сусіда, на незаперечних фактах показує істинне обличчя ворогів нашого народу та справжніх друзів. Зі сторінок повісті ми дізнаємося, як насправді розвивалася нещадна драматика рокових подій початку ХХ століття і чим закінчилася вона для України сто років тому.
Це вам – молодим громадянам сучасної України, які ще не спокушені складними перипетіями сьогодення, але вже обдурені трактуванням історичних подій минулого – адресується ця книга нашого земляка Леоніда Полтави.
Особлива роль у розвитку цієї людської трагедії належить населеним пунктам Лохвиці та Сенчі, що на Полтавщині, бо саме звідси був перший поштовх до визвольної боротьби за незалежність України. Це переконливо змальовує у своїй книзі сам автор. Тому звертаємося до органів народної освіти, зокрема директорів шкіл, керівників методоб’єднань учителів історії та української літератури з проханням провести відповідну підготовчу роботу серед активної здібної молоді з метою підвищення національної свідомості і патріотизму та делегувати її кращих представників у місто Ромни для ознайомлення з організаційними заходами та вимогами конкурсу.
Ми пропонуємо продовжити повість Л. Полтави «Над блакитним Чорним морем», події якої відбувалися б у ХХI сторіччі, і взяти участь у літературному конкурсі, присвяченому 100 – річчю народження письменника та поборотися за премії.
Умови конкурсу: Роботи приймаються для розгляду від молоді віком 11-20 років.
а) головними діючими особами треба взяти нащадків нашого славетного козацтва (правнуків головних героїв повісті Зінаїди та Остапа);
б) роботи подаються українською та російською мовами у вигляді оповідань, повістей, есе, новел, романів, поезій тощо;
в) треба, щоб герої цих творів перебували в найфантастичніших ситуаціях, наприклад, випадково зустрілися у Ромнах, Лохвиці чи Сенчі, де життя людей піднялося до рівня Сінгапуру, Монако, Дубаю, Гонконга. Ці казкові зміни в рідному краї ніби відбулися завдяки тому, що в Україні введені економічні свободи для своїх громадян: скасовано непомірний грабіжницький податок на додану вартість (ПДВ), гроші за розпродані держпідприємства направлено на поліпшення охорони здоров’я людей та покращання їхніх житлових умов – і тим самим знищено саму базу для корупції;
г) конкурсантам потрібно описати враження та почуття персонажів від тих змін, що відбулися на їх батьківщині, бо герої творів самі стали свідками, як в результаті цих нововведень тут стали вироблятися високоякісні товари завдяки зусиллям інвесторів та вітчизняних спеціалістів. І прямо на очах наших нащадків Остапа та Зінаїди (за їхньої безпосередньою участю) і проходять ці зміни. Як для самих Українців, так і для усього людства.

Надсилайте ваші твори на нашу адресу.

Переможці літературного конкурсу разом з учителями-консультантами будуть відзначені грошовими винагородами та опублікуються в літературно-історичному альманасі «Ромен».
.

Віктор Іванович Клєйніх

02

НА РОМЕНЩИНІ ЗАПОЧАТКОВАНО ЗАХОДИ ДО 100-РІЧЧЯ ЛЕОНІДА ПОЛТАВИ

 

16 січня 2020 року в Роменській районній державній адміністрації відбулася презентація перевидання повісті «Над блакитним чорним морем» поета, прозаїка, драматурга, редактора, славного сина України, уродженця с. Вовківці Роменського району Леоніда ПОЛТАВИ

До уваги широкого кола представників влади, громадськості, істориків, краєзнавців, учнівства міста та району представлено видання, по-новому інтерпретоване і доповнене, осучаснене і змістовно наповнене подіями сьогодення та майбутнього України упорядником Віктором КЛЕЙНІХОМ, поетом, головним редактором літературно-історичного альманаху «Ромен».

«Обдарована українська нація виплекала не одного талановитого поета, прозаїка, драматурга, чий потужний голос прославляє у віках велич рідної землі. Покоління митців ХХ століття волею долі опинившись в еміграції, творило нову українську літературу національного звучання», – зазначила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна ГОЛОВКО.

У книзі Леонід Полтава на яскравому прикладі трьох поколінь українців, на незаперечних фактах показав істинне обличчя ворогів та справжніх друзів нашого народу, розповів, як насправді розвивалася нещадна, нелюдська драматика рокових подій початку ХХ століття і чим закінчилася вона для України сто років тому.

«Сьогодні ми намагаємося повернути втрачене, вшанувати імена тих, кого доля колись відірвала від рідної землі. Леонід Полтава, живучи в різних країнах поза батьківщиною, горів любов’ю до рідного краю, до свого народу, боровся за незалежність України», – підкреслила виконавчий директор ГО «Роменське земляцтво» Надія КАРПЕНКО.

Вихід у світ нового видання повісті Леоніда Полтави «Над блакитним чорним морем», правдивої історичної книги, відновлює духовний зв'язок між українцями різних епох. Це пам’ять про відомих і невідомих героїв, які віддали життя за нашу могутню, єдину, вільну і квітучу Україну. На цьому наголосили член Національної спілки журналістів, голова правління міськрайонного товариства «Просвіта», краєзнавець Григорій ДІБРОВА, історик, краєзнавець Ярослав СТРИБКО, член редколегії літературно-історичного альманаху «Ромен» Світлана ШУРХАЛО.

Книга розрахована на широке коло читачів, але перш за все, на сучасну молодь, яка бере активну участь у творенні майбутнього свого народу.

Нащадок Леоніда Полтави Едуард БОНДАРЕНКО, підприємець, меценат, завдяки якому вийшла у світ книга «Над блакитним чорним морем», започаткував конкурс «України майбуття» на кращий літературно-публіцистичний твір на основі книги Леоніда Полтави.

За матеріалами сайту

Роменської райдержадміністрації

bottom of page